آراد برندینگ

با تولید پارچه آینده ی مالی خود را تضمین کردم

با تولید پارچه آینده ی مالی خود را تضمین کردم

خسته و کلافه از وضعیت بد مالی با پولی که از دیگران قرض گرفته بودم کسب و کار خود را راه اندازی کردم و در مدت زمان کوتاهی به سود فراوان رسیدم و علاوه بر اینکه بدهی های خود را پرداخت کردم برای تعداد زیادی از اقوام نیز شغل ایجاد کردم و به آنها نیز سود رساندم. در ادامه با حوزه ی کاری بنده بیشتر آشنا خواهید شد.

پارچه نخی کتان

بعد از جداسازی اضافات و دانه از پنبه، پنبه ها برای تولید پارچه به کارخانه فرستاده می شوند و اولین مرحله در تولید پارچه، پنبه خام کارت می‌شود یعنی به رشته های بلند تبدیل می گردد. قیمت پارچه نخی کتان بسیار مناسب است.

مرحله بعدی استفاده از این رشته ها برای تولید نخ می باشد و بعد از تبدیل شدن پنبه به نخ، نخ ها را با مواد شیمیایی رنگ کرده یا به صورت خام و بدون رنگ کردن عملیات تهیه پارچه آغاز می شود.

عد از این، هر پارچه را می توان با الگوی مختلف بافتی مشخصی، تولید کرد تا از ترکیب این الگوها یک پارچه به وجود بیاید.

پارچه ای که به وجود می آید یکی از انواع پارچه کتان است که خود دارای ویژگیهای متمایزی با سایر پارچه ها است که قصد داریم در ادامه این ویژگیها را توضیح دهیم.

C:\Users\ARAD\Desktop\05.jpg

پارچه کرپ فلورانس

به دلیل خواص نرمی که دارد، باید گفت کاربرد پارچه کرپ بی شمار است اما اغلب در لباسها، لباسهای شب و سایر پارچه ‌های سبک انجام می‌شود. قیمت پارچه کرپ فلورانس دربازار متفاوت است.

پشم پنبه از نخ ابریشم دور است، به این معنی که برای کاربردهای لباسشویی مانند ژاکت و لباس مناسب تر است.

این پارچه نرم بیشتر از پارچه های دیگر است و برای هر چیزی که شکننده و فیزیکی در نظر گرفته می شود مانند مراسم عروسی و اغلب برای عکاسی مد استفاده می شود.

هم چنین نوعی کرپ که معمولاً کرپ فلپ نامیده می شود، پارچه ای مجلل است که به طور سنتی از ابریشم ساخته می شود اما اکنون تقریباً از هر الیافی می توان آن را تهیه کرد.

C:\Users\ARAD\Desktop\02.jpg

پارچه نخی چینی

اختراع این دستگاه سبب سریعتر شدن جداسازی پنبه ها شد و به این دستگاه جین پنبه می گفتند‌ قیمت پارچه نخی چینی به عوامل مختلف بستگی دارد.

.امروزه با پیشرفت صنایع استفاده از ماشین آلات در برداشت پنبه افزایش یافته است، به صورتی که پنبه ها توسط ماشین آلات از مزارع برداشت می شوند و توسط ابزار صنعتی و ماشین های صنعتی دیگر بذر و پنبه از هم جدا گردیده در تولید پارچه نخی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاشت پنبه در بهار انجام می شود که با کمک گرفتن از دستگاه های خودکار بذر را در ۱۰ ردیف یا بیشتر به صورت همزمان می کارند.

دستگاه پنبه چین دارای محفظه ای است که مواد اضافی را از پنبه جدا می کند و دستگاه های اتوماتیک جین دانه ها را از هم جدا کرده و پنبه بدون زباله بسته بندی می شود.

C:\Users\ARAD\Desktop\06.jpg

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا