آراد برندینگ

دستگاه اتوکلاو پنس هموستات دندانپزشکی

دستگاه اتوکلاو پنس هموستات دندانپزشکی

بعد از خرید آموزش کار با دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی را می توانید با کمی صرف زمان فرا بگیرید و بکارکردن با آن مسلط شوید.

دستگاه اتوکلاو همانطور که در سایت آراد برندینگ نیز اشاره شد برای پاکسازی و ضدعفونی کردن ابزارآلات و تجهیزات دندانپزشکی استفاده می شود که با فشار بخار و دمای 121 درجه سانتیگراد با بین 10 الی 20 دقیقه صورت می گیرد گه این زمان بستگی به تعداد وسایل و جنس آنها دارد که براحتی استریل می کند.

بروی دستگاه دکمه auto معنای اتوماتیک قرار داد که با دکمه clavis به معنای صفحه کلید زده می شود که بسرعت می تواند آلودگی را از روی قطعات پاکسازی کند.

دستگاه اتوکلاو پنس هموستات دندانپزشکی

دستگاه اتوکلاو دارای ظرفیت مختلف می باشد که مانند مایکروو براساس لیتر محاسبه می شود که بین 15الی 24 لیتر می باشد که هر چقدر حجم آن بزرگتر باشد می تواند دستگاه های بیشتری را داخل خود جای دهد که برای آزمایشگاه ها و بیمارستانهای بزرگ این حجم می تواند تا 100 لیتر باشد.

باتوجه به افزایش ویروس و باکتری و بیماری اپیدمیک با این دستگاه می توان آلودگی وسایل دندانپزشکی را بسرعت پاکسازی کرد که برای بیمار بعدی اتاق و وسایل استریل شود.

این دستگاه ها ارگونومی خوبی داشته و براحتی می تواند از آن استفاده کرد و ایمنی بدنه آن بصورتی است که می تواند اشعه ساطع شده را به بیرون منتقل نکند و به بدن پرسنل مشغول کار با آن محافظت کند

پنس هموستات دندانپزشکی

یکی از ملزومات برای انواع جراحیهای فک و لثه پنس هموستات دندانپزشکی بوده که توسط پزشکان از مراکز معتبر اقدام به خرید آن کرده و در مصارف خود به کار می برند.

بسیاری از افراد از بیماریهای لثه ای رنج می برند و برای بهبودی و رهایی از آن به پزشک مراجعه کرده و مورد معالجه و گاهی جراحی قرار می گیرند که یکی از تجهیزات مورد استفاده پنس هموستات بوده و سهولت را برای پزشک و بیمار فراهم می کند.

معمولا از ابزار و پک جراحی استریل خاصی در دندانپزشکی و جراحیها استفاده شده که بایدد از مدلهای خوش دست آن استفاده کرده که برای بیمار ایجاد حساسیت نکند و همچنین می توان آن را در بسیاری از جراحیها استفاده کرد.

پنس هموستات برای کشیدن دندان نیز کاربرد داشته و می تواند برای برداشتن استخوانهای ریز از درون دندان استفاده کرده و با توجه به تنوع آن می توان برای قرار دادن پانسمان دندان نیز به کار ببرید.

دستگاه اتوکلاو پنس هموستات دندانپزشکی

برخی از پزشکان برای معالجه دندان نیز از این گیره استفاده کرده و نمونه هایی از پنس هموستات دندانپزشکی بوده که با توجه به شرایط دهان و دندان بیمار انتخاب شده و با استفاده از شماره گذاری نوع و عدد آن مشخص می شود.

برخی از دندانها دارای ریشه بوده و باید به وسیله نمونه ای منحصر به فرد از این پنس خارج شود و دندان را استریل نمایید.

کارخانه های بسیاری در زمینه تولید انواع پنس پزشکی فعالیت داشته که این محصول را با توجه به نیاز جامعه تهیه و تولید کرده و روانه بازار کرده تا مورد استفاده در اتاقهای عمل گیرد.

این تولیدکنندگان این محصول را با مواد اولیه درجه یک و دستگاه های منحصر به فرد به تولید می رسانند و توجه اغلب خریداران را به خود جلب نموده است.

دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی

برای مراقبتهای بهداشتی و اجرای استریل به صورت اصولی در صنایع، آزمایشگاه ها و مراکز پزشکی از اتوکلاو استفاده می شود.

Autoclave (به انگلیسی) دستگاهی است که از بخار تحت فشار برای نابودی تمامی باکتریها ویروسها قارچها اسپورها که روی مواد یا تجهیزات دندانپزشکی قرار دارند استفاده می کند.

تمامی این موارد از لحاظ زمانی بسیار کوتاه است و بین 1 تا 60 دقیقه قابلیت تنظیم دارد. این مدل استریل کردن که به استریل گرم شهرت دارت به طور کارآمد حرارت را به مواد منتقل کرده تا رطوبت موجود در بخار ساختار پروتئین باکتری و اسپور را تخریب کند.

دستگاه اتوکلاو پنس هموستات دندانپزشکی

کاربرد اتوکلاو در پزشکی برای استریل با روش گرم بسیار زیاد است. علاوه بر این محصول از روشهای دیگر برای مثال استریل سرد هم می توان برای میکروب کشی لوازم استفاده کرد.اما در موارد بهداشتی، اصطلاح اتوکلاو معمولا برای توصیف استریل با بخار گرم استفاده می شود.

اصل اولیه و اساسی در دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی، استریل انواع لوازم، مواد و تجهیزات با بخار است.

انواع مواد و تجهیزات با قرارگیری در فضای درست با قرار گرفتن در معرض بخار پرفشار و دما بالا در زمان مشخص استریل می شوند.

بنابراین همانطور که مشخص است 4 پارامتر اصلی استریل بخار، فشار، زمان، دما دستگاه اتوکلاو پزشکی می تواند اشغال فضای مناسب و کم بر روی میز با این 4 پارامتر برای استریل انواع لوازم کاربردی باشد.

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا